fbpx

Kiedy rwiesz włosy z głowy na jakieś zachowanie dziecka

Domowe zawirowania
Domowe zawirowania
Kiedy rwiesz włosy z głowy na jakieś zachowanie dziecka
Loading
/

Czyli co potrzebujesz spakować sobie do plecaka…?

Siedziałam obok naszego syna, zamykając oczy i spowalniając oddech, żeby się uspokoić. W mojej głowie coś krzyczało: „Matko, czy nie możesz tego po prostu zrobić?! Ja bym już sto razy ten plecak spakowała!!”

Syn włożył piórnik i spojrzał na leżącą obok gazetkę LEGO. Przerwał pakowanie kolejnych przedmiotów, zapatrzył się na grafikę z jego ulubionym Ninja i już wiedziałam, że przepadł.

Mniej więcej od 15 minut zajmowaliśmy się przygotowaniem do szkoły. W tym czasie syn:
– kilka razy „zawieszał się”, wpatrując się w okno i milcząc,
– przerywał wykonywanie kolejnych czynności, jak tylko zaczynał o czymś opowiadać,
– po założeniu spodni pobiegł od razu bawić się z rodzeństwem, zapominając, że miał jeszcze założyć koszulkę i bluzę,
– pakując plecak po włożeniu jednego przedmiotu do środka zaczynał zajmować się innymi sprawami, jakby nieświadomy, że zostało jeszcze kilka innych rzeczy do spakowania…

W takich sytuacjach zachowuje się całkiem odmiennie ode mnie. U mnie pakowanie to bardziej rach-ciach i zrobione – dopóki nie jest zrobione, nie zajmuję się innymi sprawami. I nie raz rwałam włosy z głowy, kiedy czekałam, aż syn zrobi coś, co mnie by zajęło 5 minut.

Jak sobie wtedy radzić: kiedy ktoś z rodziny zachowuje się zupełnie inaczej niż Ty i czujesz z tego powodu irytację?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak łączyć ze sobą prowadzenie firmy oraz życie rodzinne, pobierz moje bezpłatne nagrania „Rodzina vs firma. Jak łączyć kwitnące życie rodzinne z dobrze prosperującą firmą, bez wyrzutów sumienia, pracy po nocach i poczucia rozdarcia pomiędzy dwoma światami?” https://www.domowezawirowania.pl/zaskakujacy-poradnik/