fbpx

Ekspertka ds. relacji w rodzinie

Wspieram przedsiębiorców rozdartych pomiędzy prowadzeniem firmy, a życiem rodzinnym

spójrzmy prawdzie w oczy

Nie jest łatwo być przedsiębiorcą i budować szczęśliwą rodzinę.

Jeśli jesteś taki, jak większość moich klientów, praca nie tylko daje Ci olbrzymią satysfakcję, ale jest też miejscem służenia innym i zmieniania świata na lepszy. 

Nie jest łatwo wyjść z pracy i przestać o niej myśleć, kiedy w Twojej głowie wciąż kłębią się nowe pomysły, jak jeszcze możesz rozwiązać problemy swoich klientów. Kiedy wciąż jest coś jeszcze do zrobienia. Kiedy to od Ciebie zależy dalszy kierunek działania w firmie.

To poczucie misji, satysfakcji i spełnienia, które daje Ci praca, nie zawsze jest łatwo stworzyć w życiu rodzinnym. 

Jeśli jednak tego się nie nauczysz, możesz stracić wszystko

Życie rodzinne nie jest przecież dodatkiem do Twojego życia – to, jak się czujesz w domu, co dzieje się w Twoim małżeństwie, jak radzisz sobie jako rodzic bezpośrednio przekłada się na Twoją pracę. 

Życie rodzinne jest tym, co w największym stopniu decyduje o Twoim spełnieniu, radości, poczuciu sensu i wpływa na to, jakim jesteś liderem.

Jestem tutaj, aby dać Ci narzędzia do budowania rodziny według Twoich marzeń.

jak to się stało, że zajmuję się właśnie tym tematem?

Z moich oczu płynęły łzy, a z ust wyrwał się głośny szloch. Schowałam twarz w poduszkę i zwinęłam się w ciasny kłębek. Coś mnie ściskało w klatce piersiowej i miałam poczucie, że boli tak bardzo, że nie wytrzymam tego dłużej.

Taki stan stawał się moją codzienną normą. Kończyłam dzień, płacząc w poduszkę, a po głowie szalały mi myśli:

Nie wytrzymam tego dłużej!!

Przyczyną mojego stanu było nasze małżeństwo.

Między nami było coraz mniej bliskości i rozmów. Coraz częściej spędzaliśmy wieczory oddzielnie, coraz więcej milczeliśmy. Próbowałam rozmawiać i opowiadać o tym, jak bardzo zraniona i osamotniona się czuję. Płakałam, prosiłam, narzekałam, ale nic się nie zmieniało.

Z desperacji zaczęłam szukać drogi wyjścia z sytuacji – bo znane mi dotąd metody nie działały.

Dopiero wtedy, przypadkiem trafiając na książki o budowaniu relacji małżeńskiej, tak naprawdę odkryłam moją odpowiedzialność za to, co wnoszę w nasze małżeństwo.

Zobaczyłam jak na dłoni, że oboje, i ja i mąż, weszliśmy w koleiny, w które wchodzą setki, tysiące innych małżeństw każdego dnia.

Swoim zachowaniem wydobywałam z męża bardzo przewidywalną reakcję, bo opierającą się na naturze ludzkiej i prawach, którymi rządzą się relacje.

Wyciągałam z niego to, co najgorsze. a on ze mnie.

Ale to nie w nim tkwił problem. I nie we mnie.

Ale we wzorcach zachowania, które miałam w sobie, a które uniemożliwiały budowanie wymarzonej relacji małżeńskiej. Wystarczyło, że zaczęłam zmieniać te wzorce, a wtedy ruszyła machina przemiany.

Wystarczyła jedna osoba, aby odmienić naszą relację. Jedna osoba, która nauczyła się odpowiednich, skutecznych narzędzi do budowania relacji. 

 

Podobną drogę przeszłam w obszarze rodzicielstwa.

 

Przez długi czas miałam poczucie, że jako rodzic błądzę jak we mgle.

Coraz częściej czułam przemęczenie i złość. Zamiast cierpliwości i troski, zaczęłam okazywać zniechęcenie. Frustrowałam się tym, że nie wiem, jak do dziecka dotrzeć – ja mówiłam jedno, a ono robiło drugie.

W pewnej chwili dotarło do mnie, że drogą do wymarzonego domu jestem JA SAMA! 

Moje umiejętności budowania relacji. Moje przekonania i to, jak reaguję na zachowanie moich dzieci. Moja dotychczasowa bezradność płynęła nie z tego, że trzeba było zmienić moje dziecko, ale z tego, że mnie brakowało umiejętności, wiedzy i odpowiedniego spojrzenia na to, co się dzieje.

Wystarczy jedna osoba, żeby odmienić to, co się dzieje w naszym domu. I tą jedną osobą mogę być ja.

wraz z firmą pojawiły się nowe trudności rodzinne

– Jak znaleźć czas zarówno dla męża, dzieci, jak i mojej firmy?

– Jak radzić sobie z poczuciem, że praca nigdy się nie kończy, a przecież rodzina mnie potrzebuje?

– Jak dzielić obowiązki domowe, aby wszyscy w domu byli szczęśliwi?

– Jak realizować moją drogę zawodową, która mnie fascynuje i wciąga, nie przegapiając nic ważnego z naszego życia rodzinnego?

– Jak radzić sobie z wyrzutami sumienia, że zaniedbuję dzieci przez moją pracę?

– Dlaczego nasze życie rodzinne zamieniło się w wielki chaos, w którym ustalenia nie dochodzą do skutku, a ja mam poczucie ciągłej walki pomiędzy życiem rodzinnym a pracą?

dość szybko uporaliśmy się z tymi pytaniami.

Wszystko dlatego, że miałam już odpowiednie umiejętności związane z budowaniem relacji.

Dziś buduję biznes, który jest moją pasją i misją, jednocześnie ciesząc się szczęśliwą i pełną współpracy rodziną (oraz intymną relacją z mężem).

I uczę innych, jak to osiągnąć.

Każdego roku rozpadają się tysiące małżeństw.  Ogromna ilość dzieci przeżywa dramat wybierania między mamą a tatą. 

W tym gronie sporą część stanowią przedsiębiorcy, którzy nie wiedzą, jak pogodzić ze sobą poczucie misji w pracy z tworzeniem szczęśliwej rodziny.

Wierzę w to, że możesz mieć wszystko, co jest dla Ciebie ważne: pełną intymności i współpracy relację małżeńską, bliską więź z dziećmi, dom, w którym wszyscy czujecie się dobrze i firmę, która jest dla Ciebie miejscem dzielenia się talentami i zmieniania świata na lepsze.

Jeśli chcesz się przekonać, zapraszam do współpracy.

Co możesz zyskać, pracując ze mną?

Jeśli więc chcesz:

to miejsce jest dla Ciebie!

W jaki sposób mogę Ci pomóc?

Dołącz do jednego z moich kursów.

Jeśli chcesz zacząć od obszaru rodzicielstwa – dołącz do kursu Rodzicielstwo Pełne Spokoju – fundament.

Jeśli od małżeństwa – dołącz do kursu Małżeński Starter.

Wszystkie moje kursy znajdziesz na platformie www.kursy.domowezawirowania.pl

Pobierz bezpłatnie moje nagrania video „Rodzina vs firma. Jak łączyć kwitnące życie rodzinne z dobrze prosperującą firmą?”, zapisując się jednocześnie na newsletter, aby otrzymywać co tydzień praktyczne wskazówki dla Twojego rodzinnego życia.

https://www.domowezawirowania.pl/zaskakujacy-poradnik/

Zacznij słuchać mojego podkastu „Pełnia Życia w rodzinie”, w którym dzielę się tym, w jaki sposób stosuję narzędzia, których uczę. To kilkunastominutowe pigułki bardzo praktycznej wiedzy i wskazówek, dwa razy w tygodniu.

Podkast „Pełnia Życia w Rodzinie” znajdziesz na Apple Podcasts, Google Podcasts, Castbox, Spotify i Pocket Casts

Polub mój fanpage Domowe Zawirowania na Facebooku, aby oglądać transmisje video z odpowiedziami na pytania czytelników, śledzić nowości i mieć wgląd w to, czym aktualnie się zajmuję