"W ogóle nie mamy dla siebie czasu!"

Ta myśl przemknęła mi przez głowę, kiedy szłam utulić naszą córkę, która przed chwilą się przebudziła.
​​​​​​​Razem z mężem próbowaliśmy obejrzeć film po położeniu dzieci spać. Tego dnia zasypiały dłużej niż zwykle, a w godzinę po zaśnięciu Karolina, najmłodsza z nich, obudziła się. Pół godziny później obudziła się powtórnie. I kolejny raz 20 minut później.

"Nie wytrzymam tego dłużej! Nawet jednego filmu nie da się obejrzeć! Jak mamy dbać o nasze małżeństwo, jeśli nigdy nie możemy spokojnie pobyć ze sobą?! Ten cały wieczór to jedna wielka katastrofa"

Mój mąż położył się w końcu spać. Nie obejrzeliśmy filmu, a mnie chciało się płakać z rozpaczy.
Czułam rozczarowanie, smutek i bezradność. Tak skończył się nasz wieczór.

Czy wiesz, że w opisanej sytuacji w moich myślach pojawiły się minimum trzy różne ZNIEKSZTAŁCENIA POZNAWCZE? Nazywam je ZATRUTYMI MYŚLAMI. Są to błędy, które popełniamy w naszym patrzeniu na świat – błędy, które oddalają nas od rzeczywistości i są zwykle powodem wielu nieprzyjemnych emocji. 

Moje zniekształcenia poznawcze w opisanej sytuacji:
„W ogóle nie mamy dla siebie czasu” – myślenie typu „wszystko albo nic”
„Nie wytrzymam tego dłużej” – przesadzanie
„Ten cały wieczór to jedna wielka katastrofa” – czarne okulary

 

Zatrute myśli są źródłem naszego przemęczenia, przytłoczenia i niszczenia relacji z innymi. Działamy zgodnie z tym, co nam mówią, choć tak naprawdę mają niewiele wspólnego z rzeczywistością!

 

gwiazdka

​​​​​​​Jeśli chcesz poznać zatrute myśli, które pojawiają się w Twojej głowie, dołącz do wyzwania.

To wyzwanie online, więc nie musisz wychodzić ze swojego domu. Możesz przerobić je w dowolnym, dogodnym dla siebie czasie. Dostęp do nich otrzymujesz bezterminowo.
Wystarczy Ci dostęp do internetu, nieco czasu i chęć do działania. Każdego dnia rano w czasie trwania wyzwania otrzymasz ode mnie wiadomość mailową, w której dam Ci znać o tym, że na platformie kursowej pojawiły się materiały na kolejny dzień.

Przez to wyzwanie przeszło już ponad 1000 kobiet

gwiazdka

Pełne wiedzy i inspiracji nagrania video

5 nagrań video na platformie kursowej, które wprowadzą Cię w temat dnia i nauczą konkretnych narzędzi do pracy z zatrutymi myślami

Materiały PDF do drukowania

Materiały z treścią każdej lekcji oraz ćwiczeniami do wykonania (do ewentualnego wydrukowania) - dostęp na platformie kursowej

Wspierająca grupa na Facebooku

Grupa dedykowana kobietom, które chcą brać życie i relacje w swoje ręce

Cena udziału w wyzwaniu: 89 zł

Wykupujesz BEZTERMINOWY dostęp do wszystkich materiałów zebranych na wygodnej platformie kursowej, które możesz przerabiać w dogodnym dla siebie czasie i miejscu.

gwiazdka

Jakie tematy będą poruszane w czasie wyzwania?

 1. Kto siedzi w Twojej głowie i dlaczego nie zawsze warto mu ufać?


2. Czym różni się Rzeczywistość przez duże RZ od „rzeczywistości”, którą tworzysz w swojej głowie?


3. Dlaczego emocje nie są wiarygodnym źródłem informacji o świecie i ludziach?


4. Co to są zniekształcenia poznawcze i które z nich zatruwają Twoje życie?


5. Jak pozbyć się zatrutych myśli ze swojej głowy? 

 

Poznasz konkretne narzędzia, które możesz zacząć stosować natychmiast i otrzymać pierwsze rezultaty. 
Zrozumiesz lepiej samą siebie i otworzysz oczy na nowy świat prawdziwego KONTAKTU z drugim człowiekiem.

Dla kogo jest to wyzwanie?

Dla kobiet, które chcą wziąć odpowiedzialność za swoje życie i swoje relacje. Czują potrzebę zmiany i szukają konkretnych, skutecznych narzędzi, by tę zmianę wprowadzić. Chcą szybkich rezultatów i są gotowe, by na nie pracować. Mają dość szukania po omacku w gąszczu szkodliwych porad i wskazówek.

UWAGA!

W swojej pracy nie zajmuję się tematyką rozwiązywania problemów uzależnień, przemocy lub chorób psychicznych. Jeśli w Twojej relacji są takie problemy – zwróć się o pomoc do specjalistów z tych dziedzin.
Wyzwanie może być wsparciem w takich sytuacjach, jednak nie jest bezpośrednio skierowane na rozwiązywanie tego typu trudności.
 

Jeśli borykasz się z obniżonym nastrojem, często powracającym smutkiem, brakiem sił do życia lub myślami samobójczymi – proszę, zwróć się po wsparcie do psychiatry, który pomoże stwierdzić, czy nie przechodzisz przez depresję. To wyzwanie nie służy do radzenia sobie z depresją kliniczną!

gwiazdka

Twoja trenerka

Agnieszka Pieniążek

Wspieram kobiety w rozwoju osobistym, przekazuję wiedzę i pomagam zdobywać umiejętności konieczne do tworzenia szczęśliwych relacji – małżeńskich oraz rodzicielskich. 
Jestem pasjonatką życia w pełni!

gwiazdka

Opinie uczestniczek innych moich wyzwań i kursów

Polecam Domowe Zawirowania każdej osobie, która nie boi się wyzwań i akceptuje tę prostą prawdę, że o związek trzeba dbać, a każdą zmianę należy zacząć od siebie. A jeśli już się poddałaś, to po prostu zacznij od nowa, zacznij jeszcze raz. Z pomocą Agnieszki, jej kursów i wyzwań to się na pewno uda.”

Marianna

„Aga daje konkretne narzędzia, zadaje twórcze, mądre i wartościowe pytania, poleca genialną literaturę, pozwala wejrzeć wgłąb siebie, poukładać sobie w głowie myśli i sprawy z przeszłości i teraźniejszości. Uczy, jak brać odpowiedzialność za swoje myśli, emocje i czyny. Pomaga uporządkować relacje z ludźmi, którzy nas otaczają. Pokazuje jak być ciepłą, twórczą, dobrą mamą, odpowiedzialną i kochającą partnerką. Pokazuje wzorce, za którymi wiele z nas tęskni, bo nie miało ich w domu. Uczy, jak przerwać złe schematy, jak wyzbyć się działania z pozycji strachu i niepewności. Uczy otwartości, zrozumienia i łaskawości dla samego siebie i drugiego człowieka.” 

Karolina

„Agnieszko, bardzo Ci dziękuję za wyzwanie, bo bardzo mnie zmobilizowałaś do uważniejszej pracy nad sobą. Z tego wyzwania biorę dla siebie przede wszystkim wiedzę o tym, że to ja sama jestem odpowiedzialna za swój dobrostan emocjonalny, że to ja mogę być tym dobrym impulsem – mam taką moc. Dzięki temu, że przywiązywałam większą uwagę do stanu moich emocji (tylko tyle), w naszym domu jakby „jaśniej”, więcej rozmów, czułości…”

Dominika

„Agnieszka jest nieocenioną pomocą, świetnym specjalistą. Posiada ogromną wiedzę na temat mechanizmów relacji międzyludzkich, na temat różnic w temperamentach, na temat miłości, bliskości i świadomego budowania otoczenia które rozumiemy i które z czasem zaczyna rozumieć nas. Ta wiedza to nie wszystko, bo prawdziwym fenomenem tej strony i Agnieszki jest to jak prosto, łatwo i skutecznie potrafi ją przekazać za pomocą naprawdę dostępnych każdej z nas narzędzi. Dzięki temu sekretowi jej metody przynoszą efekty szybciej niż zdąży się naprawdę wgłębić w proponowane wyzwania. 

Agnieszka

Cena udziału w wyzwaniu: 89 zł

Wykupujesz BEZTERMINOWY dostęp do wszystkich materiałów zebranych na wygodnej platformie kursowej, które możesz przerabiać w dogodnym dla siebie czasie i miejscu.