Ekspertka ds. relacji w rodzinie

 

Pełnia życia w małżeństwie i rodzicielstwie stoi przed Tobą otworem

Od bezradności do pełni życia

Z moich oczu płynęły łzy, a z ust wyrwał się głośny szloch. Schowałam twarz w poduszkę i zwinęłam się w ciasny kłębek. Coś mnie ściskało w klatce piersiowej i miałam poczucie, że boli tak bardzo, że nie wytrzymam tego dłużej.

Taki stan stawał się moją codzienną normą. Kończyłam dzień, płacząc w poduszkę, a po głowie szalały mi myśli:

 

Nie wytrzymam tego dłużej!!  

 

Przyczyną mojego stanu było nasze małżeństwo. 

 

Między nami było coraz mniej bliskości i rozmów. Coraz częściej spędzaliśmy wieczory oddzielnie, coraz więcej milczeliśmy. Próbowałam rozmawiać i opowiadać o tym, jak bardzo zraniona i osamotniona się czuję. Płakałam, prosiłam, narzekałam, ale nic się nie zmieniało.

 

Z desperacji zaczęłam szukać drogi wyjścia z sytuacji – bo znane mi dotąd metody nie działały. 

Dopiero wtedy, przypadkiem trafiając na książki o budowaniu relacji małżeńskiej, tak naprawdę odkryłam moją odpowiedzialność za to, co wnoszę w nasze małżeństwo.


Na początku czytałam je w poczuciu buntu i zmęczenia. Jedna z książek po przeczytaniu kilku stron wróciła na półkę, pozostawiając we mnie złość i zawód:

Co to za bzdury w ogóle są!! Niby tylko ja mam się starać, tylko ja ciągle mam coś robić?!

Wróciłam do niej kilka miesięcy później, wraz z pogłębiającymi się trudnościami i poczuciem, że już nie mam nic do stracenia…

 

Stopniowo jednak zaczęło do mnie docierać:

ja też mam różne rzeczy do przepracowania. I może warto najpierw zająć się nimi, a nie naskakiwać na kogoś, żeby to on się zmienił.

 

Zobaczyłam jak na dłoni, że oboje, i ja i mąż, weszliśmy w koleiny, w które wchodzą setki, tysiące innych małżeństw każdego dnia.
 
Swoim zachowaniem wydobywałam z męża bardzo przewidywalną reakcję, bo opierającą się na naturze ludzkiej i prawach, którymi rządzą się relacje.
 
Wyciągałam z niego to, co najgorsze. A on ze mnie.
 
 
Ale to nie w nim tkwił problem. I nie we mnie.
 
 
Ale we wzorcach zachowania, które miałam w sobie, a które uniemożliwiały budowanie wymarzonej relacji małżeńskiej. Wystarczyło, kiedy zaczęłam zmieniać te wzorce, a wtedy ruszyła machina przemiany.
 

Wystarczyła jedna osoba, aby odmienić naszą relację. Jedna osoba, która nauczyła się odpowiednich, skutecznych narzędzi do budowania relacji. 

 

Podobną drogę przeszłam w obszarze rodzicielstwa.

Przez długi czas miałam poczucie, że jako rodzic błądzę jak we mgle.
 
Coraz częściej czułam przemęczenie i złość. Zamiast cierpliwości i troski, zaczęłam okazywać zniechęcenie. Frustrowałam się tym, że nie wiem, jak do dziecka dotrzeć – ja mówiłam jedno, a on robił drugie.
 

W pewnej chwili dotarło do mnie, że drogą do takiego domu jestem JA SAMA! 

Moje umiejętności budowania relacji. Moje przekonania i to, jak reaguję na zachowanie moich dzieci. Moja dotychczasowa bezradność płynęła nie z tego, że trzeba było zmienić moje dziecko, ale z tego, że mnie brakowało umiejętności, wiedzy i odpowiedniego spojrzenia na to, co się dzieje.

 

Wystarczy jedna osoba, żeby odmienić to, co się dzieje w naszym domu. I tą jedną osobą mogę być ja. 

 

Moja osobista historia pozwoliła mi odnaleźć skuteczne narzędzia do budowania szczęśliwej, pełnej współpracy i bliskości rodziny, w której każdy jej członek może być sobą. Rodzinę, w której żyjemy pełnią życia.

 

Kiedy zaczęłam być przedsiębiorcą, pojawiły się na naszej drodze nowe trudności rodzinne.
 • Jak znaleźć czas zarówno dla męża, dzieci, jak i mojej firmy?
 • Jak radzić sobie z poczuciem, że praca nigdy się nie kończy, a przecież rodzina mnie potrzebuje?
 • Jak dzielić obowiązki domowe, aby wszyscy w domu byli szczęśliwi?
 • Jak realizować moją drogę zawodową, która mnie fascynuje i wciąga, nie przegapiając nic ważnego z naszego życia rodzinnego?
 • Jak radzić sobie z wyrzutami sumienia, że zaniedbuję dzieci przez moją pracę?
 • Dlaczego nasze życie rodzinne zamieniło się w wielki chaos, w którym ustalenia nie dochodzą do skutku, a ja mam poczucie ciągłej walki pomiędzy życiem rodzinnym a pracą?
 
Dość szybko udało mi się uporać z tymi pytaniami – bo miałam już odpowiednie umiejętności związane z budowaniem relacji!
 
 
Dziś buduję biznes, który jest moją pasją i misją, jednocześnie ciesząc się szczęśliwą i pełną współpracy rodziną (oraz intymną relacją z mężem).
 
Teraz tego samego uczę innych.

Co możesz zyskać, pracując ze mną?

 • Dam Ci skuteczne narzędzia do budowania bliskości, intymności i współpracy w Twoim małżeństwie.
 • Poczujesz się bardziej kompetentny i pewny siebie jako rodzic – będziesz miał pewność, że jesteś w stanie poradzić sobie z każdą sytuacją i nie boisz się tego, co przyniesie przyszłość, bo masz odpowiednie umiejętności, by przez to przejść.
 • Pomogę Ci odkryć, co jest dla Ciebie ważne, abyś stopniowo wyzwalał się z oczekiwań innych ludzi na to, co powinieneś robić i jak żyć.
 • Zaczniesz krok po kroku budować swoje wymarzone życie, łącząc życie rodzinne z budowaniem swojego biznesu.
 • Nauczę Cię lepiej rozumieć mężczyzn i kobiety wokół Ciebie – dam Ci konkretne narzędzia, które pozwalają w codziennym życiu uwzględniać te różnice, cieszyć się nimi i lepiej ze sobą współpracować (a to da Ci fenomenalne efekty!!)

Jeśli więc chcesz:

 • budować nierozerwalną, pełną intymności i pasji relację małżeńską,
 • stawać się dla swoich dzieci liderem, za którym one chcą podążać i od którego się uczyć,
 • budować swój biznes, mając pewność, że twoja rodzina nic na tym nie traci,
 • każdego dnia oddychać pełną piersią, kochać, dawać innym to, co najlepsze, cieszyć się każdą chwilą i żyć tak, jak chcesz żyć,

to miejsce jest dla Ciebie!

W jaki sposób mogę Ci pomóc?

Dołącz do jednego z moich kursów.

Jeśli chcesz zacząć od obszaru rodzicielstwa – dołącz do kursu Rodzicielstwo Pełne Spokoju – fundament.

Jeśli od małżeństwa – dołącz do kursu Małżeński Starter.

Wszystkie moje kursy znajdziesz na platformie www.kursy.domowezawirowania.pl

Pobierz bezpłatnie mój mini-ebook „Jak przestać krzyczeć na dzieci?”, zapisując się jednocześnie na newsletter, aby otrzymywać co tydzień praktyczne wskazówki dla Twojego rodzinnego życia. http://www.domowezawirowania.pl/jak-przestac-krzyczec/

Zacznij słuchać mojego podkastu, w którym dzielę się tym, w jaki sposób stosuję narzędzia, których uczę. To kilkunastominutowe pigułki bardzo praktycznej wiedzy i wskazówek, dwa razy w tygodniu.

Podkast „Pełnia Życia w Rodzinie” znajdziesz na Apple Podcasts, Google Podcasts, Castbox, Spotify i Pocket Casts

Polub mój fanpage Domowe Zawirowania na Facebooku, aby oglądać transmisje video z odpowiedziami na pytania czytelników, śledzić nowości i mieć wgląd w to, czym aktualnie się zajmuję