fbpx

Dlaczego mężczyźni na początku związku są wspaniali, a później coś się zmienia?!

„Mellisa nagle podniosła rękę, energicznie domagając się uwagi ze strony mówcy. (…) Kiedy ją wywołał, wstała, położyła rękę na biodrze i wyzywająco zapytała:
– Nie rozumiem, dlaczego mężczyźni są wspaniali na początku związku – wiesz, kwiaty, podarunki, randki i mnóstwo uwagi – ale po krótkim czasie przemieniają się w pracoholików na tygodniu, a w weekendy tylko oglądają sport i jedzą pizzę, popijając piwem. Dlaczego tak się dzieje?
(…)  Mężczyzna uśmiechnął się, a później powiedział:
– Rozumiem… Jesteś Farmerką, która hoduje żaby
– Czym?! – wykrzyknęła Mellisa.
– Farmerką, która hoduje żaby. Wiesz, niektóre kobiety pomagają żabie przemienić się w księcia. Ale do tego potrzebna jest Królowa, a nie księżniczka – a tym bardziej nie zołza. Jak większość kobiet, ty, moja droga, przemieniasz księcia w żabę!

A. Armstrong „The Queen’s Code”

Jeśli po przeczytaniu tego fragmentu, zagotowała się w Tobie krew ze złości, bardzo dobrze to rozumiem. 
„Niby co to miałoby znaczyć?!
Przecież to nie moja wina, że mężczyźni są tacy, jacy są!
To nie moja wina, że on dużo pracuje. Nie udziela się w domu. Spędza ze mną mało czasu. Nie okazuje mi czułości.”
Masz w sobie takie wątpliwości?
Żyjemy w świecie OBWINIANIA i wydaje się nam, że zdejmując winę z innych, musimy ją przerzucić na siebie. A gdyby tak całkiem wyjść z takiego schematu…?

Tak, to nie Twoja WINA. Zachowanie drugiej osoby jest zawsze jej wyborem, a nie Twoją winą.
Nie zmienia to faktu, że wpływamy na siebie nawzajem, a relacjami ludzkimi rządzą pewne prawa, oparte o to, jak działa natura ludzka. Czy tego chcesz, czy nie, określone zachowanie z Twojej strony zwykle WYDOBYWA konkretną reakcję z drugiej. Tak samo, jak jej zachowanie wydobywa z Ciebie przewidywalną reakcję. Chyba, że zdobędziesz nowe umiejętności i dokonasz całkowitej przemiany w tym, co się dzieje między Wami!

Chciałabyś nauczyć się, jak wydobywać NAJLEPSZĄ reakcję z samej siebie i z ludzi wokół Ciebie?

Nie mam zamiaru Cię obwiniać (w ogóle nie pracuję w schemacie obwiniania).
Nie będę Cię uczyć, że masz się przed kimś płaszczyć i stawać wycieraczką do jego nóg.
Nie planuję przekonywać Cię, że Ty sama masz robić wszystko w relacji, a on będzie sobie leżał na kanapie i spijał śmietankę z Twojej pracy.
Nie będę też zmieniać Cię w kogoś, kim nie jesteś.

 

Pomogę Ci odkryć, jak lepiej zatroszczyć się o siebie i odkrywać swoją wartość.
Podpowiem konkretne sposoby, abyś bardziej cieszyła się swoim życiem.
Pokażę Ci, jak nieświadomie wydobywasz z mężczyzn to, czego bardzo nie chcesz doświadczać (i nauczę Cię, że stając się bardziej SOBĄ, otrzymasz zupełnie inne rezultaty).

gwiazdka

Pełne wiedzy i inspiracji filmy video

5 nagrań transmisji video, które wprowadzą Cię w temat dnia i nauczą konkretnych narzędzi do działania (po ok. 40 minut) - dostęp na platformie kursowej

Materiały PDF do drukowania

Materiały z treścią każdej lekcji oraz ćwiczeniami do wykonania (do ewentualnego wydrukowania) - dostęp na platformie kursowej

Wspierająca grupa na Facebooku

Grupa dedykowana kobietom, które chcą brać życie i relacje w swoje ręce

Cena udziału w wyzwaniu: 99 zł

Wykupujesz BEZTERMINOWY dostęp do wszystkich materiałów zebranych na wygodnej platformie kursowej, które możesz przerabiać w dogodnym dla siebie czasie i miejscu.

gwiazdka

Jakie tematy będą poruszane w czasie wyzwania?

 1. Jak Perfekcyjna Kobieta, która siedzi w Twojej głowie, niszczy Twoją radość życia i Twoje relacje?

2. Dlaczego przystosowywanie się do sytuacji bywa szkodliwe i w jaki sposób?

3. Jak odnowić swoją tożsamość radosnej, pełnej życia kobiety (Playfull Girl)?

4. Czego potrzebujesz, aby wydobyć z siebie to, co najlepsze?

5. Jak przyjmowanie zmieni Twoje życie i dlaczego warto się go nauczyć? 

Poznasz konkretne narzędzia, które możesz zacząć stosować natychmiast i otrzymać pierwsze rezultaty. 


Zrozumiesz lepiej samą siebie i otworzysz oczy na nowy świat prawdziwego KONTAKTU z drugim człowiekiem.

Dla kogo jest to wyzwanie?

Dla kobiet, które chcą wziąć odpowiedzialność za swoje życie i swoje relacje. Czują potrzebę zmiany i szukają konkretnych, skutecznych narzędzi, by tę zmianę wprowadzić. Chcą szybkich rezultatów i są gotowe, by na nie pracować. Mają dość szukania po omacku w gąszczu szkodliwych porad i wskazówek.

Są gotowe, by zmienić swoje przekonania, które trzymały je w miejscu i odbierały szczęście.

UWAGA!

W swojej pracy nie zajmuję się tematyką rozwiązywania problemów uzależnień, przemocy fizycznej lub chorób psychicznych. 

Jeśli w Twojej relacji są takie problemy – zwróć się o pomoc do specjalistów z tych dziedzin.
Wyzwanie może być wsparciem w takich sytuacjach, jednak nie jest bezpośrednio skierowane na rozwiązywanie tego typu trudności.

gwiazdka

Twoja trenerka

Agnieszka Pieniążek

Wspieram kobiety w rozwoju osobistym, przekazuję wiedzę i pomagam zdobywać umiejętności konieczne do tworzenia szczęśliwych relacji – małżeńskich oraz rodzicielskich. 
Jestem pasjonatką życia w pełni!

gwiazdka

Opinie uczestniczek innych moich wyzwań i kursów

Polecam Domowe Zawirowania każdej osobie, która nie boi się wyzwań i akceptuje tę prostą prawdę, że o związek trzeba dbać, a każdą zmianę należy zacząć od siebie. A jeśli już się poddałaś, to po prostu zacznij od nowa, zacznij jeszcze raz. Z pomocą Agnieszki, jej kursów i wyzwań to się na pewno uda.”

Marianna

„Aga daje konkretne narzędzia, zadaje twórcze, mądre i wartościowe pytania, poleca genialną literaturę, pozwala wejrzeć wgłąb siebie, poukładać sobie w głowie myśli i sprawy z przeszłości i teraźniejszości. Uczy, jak brać odpowiedzialność za swoje myśli, emocje i czyny. Pomaga uporządkować relacje z ludźmi, którzy nas otaczają. Pokazuje jak być ciepłą, twórczą, dobrą mamą, odpowiedzialną i kochającą partnerką. Pokazuje wzorce, za którymi wiele z nas tęskni, bo nie miało ich w domu. Uczy, jak przerwać złe schematy, jak wyzbyć się działania z pozycji strachu i niepewności. Uczy otwartości, zrozumienia i łaskawości dla samego siebie i drugiego człowieka.” 

Karolina

„Agnieszko, bardzo Ci dziękuję za wyzwanie, bo bardzo mnie zmobilizowałaś do uważniejszej pracy nad sobą. Z tego wyzwania biorę dla siebie przede wszystkim wiedzę o tym, że to ja sama jestem odpowiedzialna za swój dobrostan emocjonalny, że to ja mogę być tym dobrym impulsem – mam taką moc. Dzięki temu, że przywiązywałam większą uwagę do stanu moich emocji (tylko tyle), w naszym domu jakby „jaśniej”, więcej rozmów, czułości…”

Dominika

„Agnieszka jest nieocenioną pomocą, świetnym specjalistą. Posiada ogromną wiedzę na temat mechanizmów relacji międzyludzkich, na temat różnic w temperamentach, na temat miłości, bliskości i świadomego budowania otoczenia które rozumiemy i które z czasem zaczyna rozumieć nas. Ta wiedza to nie wszystko, bo prawdziwym fenomenem tej strony i Agnieszki jest to jak prosto, łatwo i skutecznie potrafi ją przekazać za pomocą naprawdę dostępnych każdej z nas narzędzi. Dzięki temu sekretowi jej metody przynoszą efekty szybciej niż zdąży się naprawdę wgłębić w proponowane wyzwania. 

Agnieszka

Cena udziału w wyzwaniu: 99 zł

Wykupujesz BEZTERMINOWY dostęp do wszystkich materiałów zebranych na wygodnej platformie kursowej, które możesz przerabiać w dogodnym dla siebie czasie i miejscu.