Zdrowa przekąska dla dziecka – Kule Energii

Mam bzika na punkcie jedzenia. Uwielbiam wyszukiwać nowe przepisy. Aktualnie w domu nie dajemy Frankowi kupowanych słodyczy (do skończenia 3. roku życia). Alternatywą jest dobra, zdrowa przekąska. Lubię urozmaicać nam codzienne życie nowymi pomysłami. Chcę, żeby Franek zobaczył, że można jeść zdrowo i smacznie.

zdrowa przekąska

Moim ulubionym elementem codziennej diety są właśnie przekąski. Może dlatego, że całą rodziną często podróżujemy bliżej lub dalej, więc potrzebuję pomysły na jedzenie, które można zapakować ze sobą do samochodu. Dziś chcę wam przedstawić nową gwiazdę w naszej kuchni:

Energy Balls – Kule Energii – zdrowa przekąska

Co to takiego?

Zdrowe, smaczne i pożywne. Skład zależy wyłącznie od Twojej wyobraźni, bo można w nie wpakować nieomal wszystko, byleby składniki tworzyły sklejoną masę, z której można uformować kule. Dziś podsuwam pomysł na Kulki Energii z masłem orzechowym – przepis znalazłam tutaj.

Składniki:

  • 1/4 szkl. migdałów (zmielonych lub przynajmniej nieco pokrojonych, albo mogą być migdały w płatkach)
  • 1/4 szkl. orzechów nerkowca (lub orzechów włoskich)
  • 1/4 szkl. suszonych owoców (może być żurawina, wiśnie, śliwki, morele – ważne, aby były pokrojone na niewielkie kawałki)
  • 1/4 szkl. masła orzechowego
  • 1 szkl. granoli (lub płatków typu crunchy)

Wymieszaj wszystkie składniki ze sobą. Wstaw wszystko na ok. 3h do lodówki. Po tym czasie uformuj z masy niewielkie kulki (na jedną przypada ok. 1 łyżka masy). Przechowuj w lodówce.

W naszym domu kuleczki znikają w jeden dzień. Nie tylko Franek za nimi przepada (“Jeszcze chcę kulkę, jeszcze”), ale mnie również bardzo smakują.

A u Was w domu jakie przekąski królują?