O mnie

Masz czasem poczucie, że obowiązki matki i ogrom wiążącej się z tym pracy są ponad Twoje siły?

Innym razem czujesz, że możesz góry przenosić i nie straszne Ci żadne domowe zawirowania?

ja
Ja i nasi synowie

Mam to samo.

 

Zapewne obie chciałybyśmy, aby tych momentów radości i entuzjazmu  było jak najwięcej.

 

Jak to zrobić?

 

Rozpoczęłam swoją przygodę jako mama prawie trzy lata temu. Narodziny dwójki dzieci i ich wychowanie uświadomiły mi między innymi, że:

 • nie jestem aż tak cierpliwa, jak myślałam,
 • „czas” jest jednym z najważniejszych zasobów, jakie posiadam,
 • potrzebuję pomocy innych, aby macierzyństwo było dla mnie źródłem radości i satysfakcji, a nie – wyczerpania i stresu.

Każda z nas potrzebuje takiej pomocy. Macierzyństwo to ogrom zadań i obowiązków, wielka, codzienna praca. Skąd jednak czerpać tę pomoc?

 

Jestem wielbicielką kursów, szkoleń, webinarów i wyzwań online. Wertuję kolejne strony internetu w poszukiwaniu podpowiedzi, jak usprawnić życie rodzinne:

 • jak lepiej zorganizować naszą codzienność?
 • jak znaleźć czas na sprzątanie, gotowanie, pranie i wszystko inne?
 • jak radzić sobie z niektórymi zachowaniami syna?
 • co gotować, aby było szybko i zdrowo?
 • w co się bawić z moimi dziećmi?
 • jak pomóc im stworzyć silną więź braterską?
 • jak wprowadzić nasze dzieci w świat ważnych dla nas wartości?
 • jak w tym wszystkim nie zgubić mojej relacji z Panem Bogiem, mężem i samą sobą?…

Mam w sobie pasję do szukania odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Kiedy znajdę jakiś pomysł, testuję go i albo wprowadzam w nasze życie, albo odrzucam.

I tym właśnie chętnie CI POMOGĘ.

ja

Nie musisz spędzać długich godzin w internecie lub gdziekolwiek indziej, szukając sposobów na poprawienie jakości swojego życia rodzinnego. Z przyjemnością podsunę Ci pod nos konkretne pomysły, inspiracje, sprawdzone strategie i rozwiązania, naukowe wyjaśnienia lub propozycje autorów bestsellerów z różnych dziedzin życia. Uwielbiam dzielić się tym, co uznam za wartościowe.

 

Z wielką radością dostarczę Ci szereg inspiracji, jak poradzić sobie z wszelkimi domowymi zawirowaniami. Będę Twoją Animatorką Życia Rodzinnego – podpowiem, czasem podprowadzę za rękę, czasem rzucę na głęboką wodę. Wszystko po to, abyś tworzyła szczęśliwą rodzinę.

 

 A kim w ogóle jestem?

W pierwszej kolejności: chrześcijanką – katoliczką. Buduję relację z Panem Bogiem, czytam Pismo Święte, chodzę do kościoła, wraz z mężem należymy do wspólnoty. Wiara wpływa na każdą dziedzinę mojego życia.

Z wykształcenia jestem socjologiem i pedagogiem z certyfikatem koordynatora projektów i skończoną szkołą trenerów. Moją pasją jest taniec, gotowanie, czytanie, i dokształcanie się. W swoim trzydziestoletnim życiu pracowałam tylko przez trzy miesiące na umowę o pracę. Mam za to na swoim koncie kilkadziesiąt umów-zleceń i o dzieło (i wcale nie uważam tego za coś złego, wprost przeciwnie – uwielbiałam swobodę, którą dawały mi tego typu kontrakty). Prowadziłam warsztaty profilaktyczne w szkołach, koordynowałam projekty, byłam członkiem zespołów projektowych, również międzynarodowych w organizacjach pozarządowych.

szkolenie międzynarodowe
Zaangażowanie w organizacje pozarządowe

Najdłużej zabawiłam na stanowisku regionalnej koordynatorki programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki” – z tej pracy wyniosłam wielką pasję do edukacji, aktywnych form uczenia oraz szereg umiejętności interpersonalnych.

Aktualnie jestem żoną i mamą dwóch chłopców, Franek ma 3 lata i 2 miesiące, Janek ma 13 miesięcy. Mój mąż, Adrian, jest dla mnie wielkim wsparciem i źródłem radości. Śmieje się ze mnie, że wprowadzam do domu „pruski ład” – a tak naprawdę to bardzo docenia moje zorganizowanie i internetowe szperactwo. W domu gotuję, piorę, sprzątam (chociaż w tym punkcie mąż ma większe zasługi niż ja), bawię się z dziećmi, spotykam z przyjaciółmi, czytam… I oczywiście biorę udział w różnych wydarzeniach online. Dodatkowo pomagam nieco mężowi w prowadzeniu firmy „Trio z Rio”.

Pieniążki4
Pieniążki podczas swojego wesela
Pieniążki
Pieniążki w 2011r

 

Jak więc widzisz, jestem mamą, podobną do Ciebie i wielu innych mam. Jeśli szukasz pomysłów na to, jak usprawnić życie rodzinne, trafiłaś w idealne miejsce. Jestem tutaj, aby podzielić się z Tobą tym, co sama sprawdziłam lub aktualnie testuję. Jeśli chcesz, zapraszam Cię do wspólnej podróży w stronę radosnego i pełnego sensu małżeństwa i rodzicielstwa.

my
Rodzina Pieniążków w komplecie

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, napisz na adres domowezawirowania@gmail.com.

Lub znajdź mnie na facebooku

 

Czytanie bloga możesz rozpocząć tutaj: